kategorie článků       kategorie - Bludný kruh čarodějky      Bylo nebylo - ČLOVĚK A KÁMEN

Bylo nebylo - ČLOVĚK A KÁMEN


Člověk je v průběhu svého života ovlivňován různými faktory, které formují jeho duši, jeho osobnost… Vše začíná postavením planet a hvězd v době jeho narození, čímž je mu dáno do vínku určitý předpoklad toho, jaký bude a jaké bude mít silné a slabé stránky. Tím se pak určují i naše životní lekce, které nám mají pomoci nastolit vnitřní rovnováhu a harmonii právě v těchto našich povahových vlastnostech...

(Opusťme na chvíli fakt, že nic není náhoda, a proto náš život nejspíš není formován datem narozením – co když si my sami vybíráme, kdy se narodíme, abychom planetárně korespondovali s lekcemi, které jsme si pro tento život předsevzali? Astrologie by pak nebyla věda, ale náš další pomocník při cestě bádání v tom „KDO JSME?“. Ale o tom bude pojednávat jiný článek :) )

Abychom skrz naše životní lekce prošli lehčeji, snadněji a necítili se na všechny ty karamboly sami, máme malé hmotné pomocníky – drahé kameny, které nám mohou pomoci tyto povahové rysy vyvážit; podtrhnou to, v čem vynikáme, utlumí to, co nás ruší a zbaví nás všeho negativního/destruktivního.

SAMOTNÉ KAMENY VŠAK NEJSOU MAGICKÉ, MAGII V NICH MUSÍME PROBUDIT!

Rozmohl se trend, že drahé kameny jsou jakési magické předměty plné kouzel, které si stačí zakoupit/nalézt a je vyhráno. Nestačí si ale přečíst, jaký kámen je potřebný pro překonání strachu nebo přivolání lásky do našeho života. Je důležité se nejprve umět naladit na své nitro, na hlas intuice, který nás povede ke každému pomocníkovi a zároveň nám tento hlas pošeptá, jak o tyto přírodní poklady pečovat, aby mohly splnit svůj účel.

Jsou to kouzelné hry s energiemi, které když pochopíme, celý vesmír se nám otevře a sešle nám na vlnách lásky a klidu vše pro náš šťastný život.

Není nutné mít doma oltář plný kamenů pro příznivý osud. To stejně nefunguje. To jen hlava nás žene, abychom toho „měli“ co nejvíc a zároveň nás tím odpoutala od cesty klidu.

Ale jak si vybrat na základě intuice? Jednoduše - když vstoupíte do obchodu, který je plný drahými kameny, je nutné se zklidnit. Nepřemýšlet, jen se kochat a kamenů se dotýkat. Některý vás zahřeje v dlani, jiný vás pošimrá v břiše, další otevírá srdce… zavolá si vás to, co zrovna potřebujete. Pokud si vybíráte přes internet, dejte na lásku na první pohled :)

Chamtivost a pýcha nás žene vybírat si hned to, co vyvolává jasnozřivost a magické schopnosti. Ale důvěřujte svému tělu. Pokud nejprve očistíte mysl, vyléčíte srdce od starostí, vše kouzelné pak přijde samo… ;)

JAK KÁMEN PROBUDIT?

Každý kámen, ať už samotný nebo zasazen ve špercích, má svoji moc, kterou je nutné PROBUDIT a naladit svoji vibraci na vibraci daného kamene. Ve špercích je ta výhoda, že máme kámen neustále při sobě, vidíme na něj, a můžeme si tak připomínat jeho sílu a vědomě ji tak oživovat. Pokud nosíme kámen po kapsách nebo ochranném váčku snadno se na něj zapomene a tím se zapomene i na jeho účinek!

Jakmile kámen (šperk) získáte, musíte ho ENERGETICKY OČISTIT:

  • pod proudem tekoucí studené vody, nebo
  • vystavením přes noc na úplňkovém světle, nebo
  • vystavením přes den na slunečním světle

VODA je životadárná, očistí vše od předchozích nežádoucích energií (od každého doteku, který kámen měl, než se dostal k vám). MĚSÍC prohlubuje naše city a měsíčním světlem se čistí vše, co chcete, aby od vás odešlo nebo co vám brání k přivolání toho, co naopak chcete, aby do vašeho života vstoupilo. SLUNCE má paprsky bojovníka a kámen nabitý touto silou vám pomůže probudit vaši vnitřní sílu a překonat strach postavit se za sebe a být tak sami pro sebe na prvním místě.

Je vždy důležité si uvědomit, jakým způsobem /k čemu/ chcete kámen použít a podle toho si zvolit způsob očisty.

KDYŽ JSTE VY I VÁŠ KÁMEN PŘIRPAVENI PŘIVOLAT SI ZÁZRAKY DO SVÉHO ŽIVOTA…

Jakmile je kámen očištěn, noste ho u sebe, hýčkejte ho, povídejte si sním, svěřujte mu vše jako nejlepšímu příteli. Někdy postačí mít kámen sevřený v dlani a představit si, jak do něj vplouvá veškerá negativní energie, která ve vás je. Poté je kámen nutné opět očistit. Na pravidelnost čistění není návod, dělejte to jen podle sebe. (Také se umyjete pokaždé, když se ušpiníte a nečekáte např. až do úplňku nebo východu slunce…)

KDYŽ STÁLE NEVÍM, JAKÝ KÁMEN SI VYBRAT?

Někdy si nás kámen sám zavolá. Nechme se tímto voláním vést, budete překvapeni, když si pak o daném kameni přečtete, jaké má vlastnosti. Je to hlas našeho srdce, který nám říká, čeho si u sebe máme všímat. Pokud vás volá více kamenů, hledejte společné povahové rysy, abyste věděli, na co konkrétního se u sebe máte zaměřit. Pokud však víme, s čím vnitřně bojujeme, ale nevíme, jaký kámen by nám mohl pomoct (intuici ještě neumíme poslouchat) – v tomto případě se můžete řídit seznamem, kde jsou popsány vlastnosti kamene a vyberte ten, který se vám nejvíce líbí.

Co se týče seznamu, který přiřazuje kameny dle znamení zvěrokruhu - jedná se spíše o obecný popis, k jakým vlastnostem inklinujeme podle toho, kdy jsme se narodili (viz. úvod tohoto článku). Protože jakmile bude vaše důvěra ve vaše vnitřní vedení nezlomná, pak pocítíte, že není důležité, k jakému znamení se kámen hodí - hodí se totiž pro všechny! A že nejlepší je, pokud se necháte vést srdcem...

S láskou,
Aleera

Další články ze sekce: Bludný kruh čarodějky

Co je to MAGIE?

Existují síly, které nerozhodují, co je pro nás nejlepší, ale respektují naši svobodnou volbu a splní vše, co si přejeme... opravdu VŠE...

Tarotové karty - mocné ORÁKULUM

Tarot je především ZRCADLO našich myšlenek! A díky tomuto zrcadlu s námi Vesmír komunikuje a odkrývá nám svá poselství a odpovědi (ukryté v našem podvědomí).

Partner na OBJEDNÁVKU

Seznam na partnera? Ano... ALE...