kategorie článků       kategorie - Bludný kruh čarodějky      Tarotové karty - mocné ORÁKULUM

Tarotové karty - mocné ORÁKULUM


Tarotové karty jsou zaobaleny tajemstvím budoucnosti, ale jejich poselství je bohužel nepochopeno a mnohdy špatně vykládáno… Tarot je jedním ze způsobů, jak s námi Vesmír komunikuje a sděluje nám své poselství a odpovědi na naše otázky. Co je ovšem v současné době nesprávně pochopeno – jak s tarotem správně zacházet…

Orákulum, neboli zdroj, který nám posílá odpovědi na naše dotazy, vychází z přítomného okamžiku. Ze stavu bytí, kde existuje pouze TEĎ. A reaguje jako zrcadlo, které odráží to, co si ve skrytu své mysli myslíme (byť nevědomě). Proto, když se ptáme karet, co bude, tak karty odrazí, co je právě TEĎ v naší mysli - naše strachy, obavy, nebo víru... Vezme tyto naše pocity, přidá k tomu vzorce našeho chování a ukáže nám, jak situace dopadne... není to tedy neměnná předpověď budoucnosti, ale spíše matematický výpočet = víš, jak se cítíš, v co věříš a z toho ti orákulum dopočítá výsledek. A pokud toto víme, můžeme výsledek oné věštby změnit.

Náš hmotný svět je ale ovládán egem a má členitost na minulost, přítomnost a budoucnost. Ego, které umírá v přítomnosti (protože v přítomném okamžiku žijeme srdcem), nás tedy nutí lpět na minulosti nebo budoucnosti. Ego tvoří v naší mysli očekávání a formuje tak naše myšlenky, kterými si pak tvoříme svůj život a věříme tomu, že vše je již pevně dáno a že jsme obětí osudu… Pokud ale víme, že karty jen odrazí, co je v naší mysli, tak nemusíme podlehnout víře, že to co nám je ukázáno je neměnný fakt. Pokud ale podlehneme imaginární síle osudu zvenku, budeme čekat až se poselství naplní... a protože náš okolní svět je projekcí naší mysli, tak se „poselství“ časem opravdu naplní. Ale to, že jsme si daný „osud“ sami vytvořili si nepřipouštíme… dáváme zodpovědnost všemu kolem, jen ne sobě.

KARTY NÁM POMÁHAJÍ PROZKOUMAT NAŠE NITRO!

Karty jsou dobré pro toho, kdo ještě není zcela napojen na hlas svého srdce. Protože ten, kdo se řídí svým srdcem, tak karty nepotřebuje… Vede ho samotné božské JÁ… A pokud máte potřebu ptát se karet, je to ukazatel toho, že ještě NEJSTE zcela v souladu sami se sebou.

Důležité je také přistupovat k výkladům bez očekávání. S očekáváním si odpovědi zkreslujeme a pak celá komunikace s Orákulem ztrácí smysl.

Lidé se upínají ke kartám plni očekávání v něco lepšího, a protože se bojí vlastní intuice. Špatných pocitů se bojíme, protože chceme být jen šťastní… a tak se snažíme potlačit vše, co nám nedělá dobře. Místo toho, abychom se zaměřili na oblast, ve které cítíme, že je něco v nesouladu. A tak jen čekáme, že to bude dobré… samo… Z intuice se pak stává nepochopený impulz. A my ho zkoušíme ignorovat nebo přehlušit něčím zvenku (případně se Orákula ptáme pořád dokola na stejnou otázku a čekáme až padne „lepší karta“ – což je chápáno jako nejvyšší výraz neúcty k těmto silám!).

Karty odkryjí vaše skutečné myšlenky a pochybnosti. Pokud se ztotožníte s nějakým pocitem, situací, myšlenkou… tak si tím vytvoříte realitu kolem sebe… a karty vám ten aspekt, kterým si tvoříte realitu, kterou nechcete, pomůže odkrýt a pochopit – pokud se správně zeptáte :)

Protože karty byly vytvořeny jako prostředek k sebepoznání, aby nám poradily, když nevidíme, co se s námi děje, nebo nechápeme nějakou souvislost. Nebyly myšleny jako prostředek k ovládání našich životů pomocí vnuknutí předurčeného osudu… To my dáváme kartám tuto moc, moc ovládnout náš život, a tím se života sami zříkáme a ocitáme se - ve vlastními silami - vytvořeném vězení…

Pokud je člověk zamilovaný, má si zamilovanost užívat a učit se z ní. Čerpat zkušenosti a poznávat sám sebe. Pokud nás něco trápí, měli bychom se zeptat sami sebe proč se tak cítíme. Karty nám mohou pomoci objasnit oblast, kde nechápeme svoji intuici. Ale pokud se člověk cítí zamilovaně, a pak se zeptá karet, jestli ten vztah je tím pravým... tím zpochybňuje svoje vlastní city! A z toho vyplyne, že ta nejistota bude odrazena i v odpovědi, kterou nám karty dají. Mnohdy není nutné se ptát, již samotná otázka nám může dát odpověď. Proč se ptáme? Na co se ptáme? Co u toho cítíme?

Pokud si nevíte rady a sáhnete po balíčku tarotových karet, mějte pokaždé na paměti, že karty odrážejí vaše nitro = vaše myšlenky, pocity, pochyby, které máte v danou chvíli! Je to pouhé zrcadlo vašich myšlenek. A z myšlenek si tvoříme život. Původní smysl karet byl, aby nám pomohly ukázat, odkud pramení naše strachy a pochybnosti a co s těmito pocity můžeme dělat. Neukazují nám odraz naší duše - naše srdce je naše duse. A tam taky zkuste hledat odpovědi. Dokud ale máte potřebu ptát se karet na jakoukoliv situaci, která vás v životě trápí, otázky směřujte vždy na sebe. Jedině tak můžete dostat plnohodnotnou odpověď, která vás dovede k sebepoznání a vnitřnímu růstu. Otázky kladené mimo vás, vás odkloní od intuice a důvěry, že si svůj život dokážete sami vytvořit a změnit. A k tomuto účelu tarotové karty nebyly původně zamýšleny… Byly vytvořeny jako pomůcka pro pochopení sebe sama.

Proto, až budete upevněni ve svém středu, a až to bude pevné a stále, pak zjistíte, že už nemáte otázky na budoucnost... protože začnete žít tady a teď a svůj život si sami tvořit. A v momentě, kdy budete potřebovat poradit… zeptáte se svého srdce…

Jakmile se ponoříte do svého otevřeného srdce, vše k vám přijde samo… poznání, pochopení, prozření, probuzení… i odpovědi :)

S láskou…
Aleera

Další články ze sekce: Bludný kruh čarodějky

Co je to MAGIE?

Existují síly, které nerozhodují, co je pro nás nejlepší, ale respektují naši svobodnou volbu a splní vše, co si přejeme... opravdu VŠE...

Partner na OBJEDNÁVKU

Seznam na partnera? Ano... ALE...

Bylo nebylo - ČLOVĚK A KÁMEN

Není nutné mít doma oltář plný kamenů pro příznivý osud. To stejně nefunguje. To jen hlava nás žene, abychom toho „měli“ co nejvíc a zároveň nás tím odpoutala od cesty klidu...